X
Menu
X

GBA SERVICES a.s. partnerem Fotbalisty roku 2014

Naše společnost se stala hrdým partnerem prestižní události – na galavečeru Fotbalista roku zajistila poháry pro vítěze jednotlivých anket. Krásné trofeje dodal náš obchodní partner – sklárna Rückl Crystal Nižbor.

Králem večera se stal David Lafata, který byl zvolen českým Fotbalistou roku 2014. Útočník Sparty ukončil šestileté panování Petra Čecha v anketě pořádané Fotbalovou asociací ČR a zároveň se stal prvním vítězem z české ligy od roku 1995. Od té doby vyhrávali jen krajánci. Druhý skončil s výrazným odstupem další hráč Sparty Pavel Kadeřábek a třetí byl Tomáš Rosický z Arsenalu. Mezi trenéry popáté za sebou vyhrál reprezentační kouč Pavel Vrba. Talentem roku je obránce Jan Baránek.

O vítězích jednotlivých anket rozhoduje fotbalová akademie, do níž patří prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně 25 starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, zástupci médií a svazu.

Lafata zvítězil suverénně, když získal 758 bodů. Tedy stejně jako další tři hráči v pořadí dohromady. Sedminásobný vítěz ankety Čech, který přišel v Chelsea o místo brankářské jedničky, skončil na osmé příčce.